Tágasabb lakásba vagy házba költözni éppen akkora kihívást jelenthet lakberendezési szempontból, mint az, ha kisebbre váltasz. Segítünk, hogy a lehető legtöbbet hozd ki az eddiginél nagyobb alapterületű ingatlanból!
A konyhai hasonlat természetesen a lakás vagy ház többi részére is vonatkozik. A legegyszerűbb tipp ugyanis arra, hogy elkerüld a felesleges pénzköltést, ha kipróbálod, milyen a nagyobb térben élni. Már néhány nap alatt rájöhetsz, milyen bútorok és dekorelemek lennének a legmutatósabbak és legpraktikusabbak. A leggyakoribb probléma ugyanis, ha valaki a régi íróasztala mögül próbálja megtervezni új otthonát anélkül, hogy kipróbálná, milyenek is a hétköznapok az új környezetben.
Nagyobb alapterület esetén is ugyanolyan fontos végiggondolni, hogy melyik helyiséget – vagy nyitott tereknél melyik részt – pontosan mire szeretnéd használni, és ahhoz milyen napi teendők kapcsolódnak. Ehhez pontos mérésekre és alaprajzra van szükség. Így elkerülheted, hogy utólag tudatosuljon benned: jól jött volna például egy olvasó-, dolgozó- vagy pihenősarok, ráadásul bőven jutott volna rá hely, ha előre gondolkodsz.
Ha a falakról beszélünk, akkor nem csupán színek és árnyalatok mérlegelésére gondolunk. Számos látványos és otthonos megoldás áll még rendelkezésedre, amelyekkel akár remekül fel is lehet osztani a teret tetszőleges részekre. A különböző textúrájú és mintájú tapéták és falpanelek mind arra várnak, hogy felfedezd és használd őket!
Szuper, ha van egy igazán tágas konyhád, nappalid vagy hálószobád – ám mit sem ér, ha nem használod ki okosan az alapterület nyújtotta lehetőségeket. A már említett funkcionális végiggondolás alkalmával érdemes azon is morfondíroznod, hogy a családban milyen mindennapi vagy alkalomszerű, de rendszeres tevékenységek igényelnének külön teret. A leggyakoribb igény az olvasósarok mellett az olvasózug vagy éppen a kreatív alkotótér.